Porady « powrót

Jak skutecznie pozbyć się prusaków i karaluchów z domu?

Karaczany są owadami zamieszkującymi najczęściej nasze kuchnie i łazienki, a więc miejsca w których znajdą pożywienie. Jeśli w tych pomieszczeniach nie ma jedzenia lub dostęp do wody jest ograniczony, prusaki przemieszczają się do innych pokoi mieszkalnych. Rzadko jednak prusaki opuszczają swoje kryjówki i są do nich przyzwyczajeni wyjątkiem jest niekiedy chwilowe spacernictwo w celu poszukiwania pokarmu oraz wody. W pomieszczeniach mieszkalnych spotkać je można za listwami podłogowymi, szafami, boazerią, w szczelinach ścian, pod lodówkami, kuchenkami i  za zlewozmywakami.

Czy Blattanex żel jest najlepszym środekiem na pozbycie się karaluchów?

Zwalczanie prusaków metodą żelową jest bardzo bezpieczną, ale zarazem skuteczną, dlatego stosowana jest w szpitalach, restauracjach, szkołach, przedszkolach i innych miejscach w których inne metody dezynsekcji nie są zalecane przez sanepid, entomologów, jak również profesjonalistów. Metoda bezpieczna nawet dla niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży, karmiących, osób starszych oraz zwierząt.

Metoda żelowa  nie wymaga żadnego przygotowania, a w miejscu dezynsekcji przeprowadzanej tą metodą mogą przebywać ludzie. Żel jest rozkładany punktowo w najczęstszych kryjówkach prusaków i karaluchów. Punkty są wielkości łebka od zapałki czyli około 2-3 mm, są praktyczne niewidoczne i niedostępne, gdyż aplikujemy je na zawiasach w szafkach, pod szafkami, na rurach, pod zlewem, umywalką, nad listwach przypodłogowych, kratki wentylacyjne i inne szczeliny oraz miejsca ich gromadzenia. Nie ma konieczności chowania produktów spożywczych, sztućców, ani późniejszego opuszczania pomieszczenia i jego wietrzenia.

Preparat działa na zasadzie trutki pokarmowej (tj. np. trutki na szczury), po zjedzeniu giną w przeciągu kilku godzin, nawet te które przejdą ponownie od sąsiadów ponieważ żel działa skutecznie nawet do roku od zastosowania.