Pułapki wspomagające walkę ze szkodnikami.
Służące często jako detektor mający na celu określenie populacji, oraz oszacowanie na ile przeprowadzone działania dezynsekcyjne okazały się skuteczne.
Owady w pułapkach są wychwytywane dzięki znajdującym się substancjom przywabiającym, po wejściu owada do środka - przykleja się do powierzchni pokrytej aktywnym klejem.
Pułapki są w pełni ekologiczne, i nie zawierają żadnych szkoliwych substancji chemicznych.
Składnikiem przywabiającym jest atraktant oparty o naturalne substancje spożywcze.
Pułapki należy wystawiać w miejscach gdzie obserwuje się owady, bądź  wszędzie tam gdzie podejrzewamy ich obecność i źródło nachodzenia.
Pułapki poprzez odławianie fizyczne owadów przyczyniają się do szybszej likwidacji kolonii w połączeniu z środkami biobójczymi, np z żelem Blattanex.
Zaleca się umieszczanie pułapek w szczególności w okolicy dostępu do wody ( pod zlewozmywakami, pod wannami i umywalkami, w okolicach brodzików), za szafkami, pod lodówkami, przy pionach rur c.o., za ekaranami itp..
Pułaki lepowe mogą być stosowane zarówno w zakładach, jak również w obiekatach mieszkalnych i pomieszczeniach gastronomicznych.

Pułapkę po zapełnieniu owadami, bądź po upływie ok 2 miesięcy od jej wystawienia należy wyrzucić do kosza z odpadami komunalnymi.
Ze względu na powierzchnię pokrytą klejem, pułapkę należy chronić przed dostępem dzieci i zwierząt.

Nie umieszczać w pułapkach żadnych dodatkowych "wabików", oraz nie dopuścić do jej opryskania środkami owadobójczymi - działania takie mogą osłabić jej skuteczność.

Pułapki nie są związane z firmą Bayer